Baltacı Metal Pres


Baltacı, 1967 yılında Ankara'da Metal Pres sektöründe üretime başladı. O yıllarda metal pres sektöründe hızla gelişerek Baltacı Pres olarak, adını Ankara'nın en iyileri arasına katmayı başardı. Kurulduğu günden itibaren teknolojik ve sektörel gelişimleri yakından takip eden Baltacı, her daim yüksek kaliteli üretimi hedefleyerek kalitesini kısa sürede Türkiye çapında duyurdu.

Baltacı, ilerleyen yıllarda pres ve baskı sektöründen kopmadan Asansör Bağlantı Elemanları üretimine başladı. Asansör bağlantı elemanları üretimine başlayarak Ankara'nın bu sektördeki ilk firması olmanın gururunu yaşadı. İnsan hayatının ve modern yaşamın mühim bir parçası olan asansörlerin güvenilir yapılar olmasında önemli noktalardan birisi de hiç kuşkusuz malzeme kalitesidir. Bu bağlamda, asansör bağlantı elemanları sektöründe kalitesini ön plana çıkaran Baltacı, başta asansör ray konsolu olmak üzere asansör kapı konsolu, ağırlık konsolu, makine şasesi, kasnak koruma sacı, asansör ray tırnağı ve çelik dübel gibi pek çok asansör bağlantı malzemelerinin üretimini gerçekleştirmektedir.

Asansör Konsolu

Ankara'nın ilk asansör konsolu imalatçısı olan Baltacı Asansör Konsolları'nın, 50 yıllık tecrübesi, uzman kadrosu ve geniş makine parkuruyla Ankara'nın ve Türkiye'nin en kaliteli asansör bağlantı elemanlarını üretmek misyonudur.

Baltacı Asansör Konsolları, geride bıraktığı 50 yıla rağmen bilgiye ve tecrübeye her daim bir yenisini ekleyerek yol almak ve Türk üretiminin kalitesini Dünya standartlarının üzerine çıkartmak vizyonuyla yarınlara emin adımlarla yürümektedir.